| Num3Ascuns a întrebat:

Am cumparat de curand un BMW seria 3 e36 ca sa-l reconditionez, eventual sa-l modific si am sesizat ceva ciudat. Se face ca motorul aspira aer din baie (carter) si cand deschid busonul si cand ridic joja. Mi se pare ciudat ca da sa se opreasca atunci cand este rece si desfac busonul; cand este calda se tureaza putin ca sa nu se opreasca. Prima data ma speriasem ca arunca ulei (am crezut ca sufla; ca ar pierde presiune in baie), dar am observat ca arunca de pe culbutor, iar de tras aer pe acolo am vazut cand am pus o punga in locul busonului si motorul incerca sa o traga in interior. Este ceva normal? Pana acum am cunoscut numai motoare care suflau pe aici. Apropo filtrul de aer este curat, deci nu prea ar trebui sa traga din baie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din baie sau din bucătarie? Lasa l in balcon.

| blAster85 a răspuns (pentru anonim_4396):

El chiar cauta o rezolvare daca esti prost nu te baga.copilas.

| Georgian_Alin_1998_16eB a răspuns:

E ceva normal pentru ca motorul tare aer fals și da sa se oprească atunci când desfaci bușonul!