| Hollows a întrebat:

Am cumpărat recent o mașină, dar casetofonul cere un anumit cod. L-am întrebat pe vânzător de cod, dar acesta nu îl știe. Am încercat și codurile pe care le-am găsit pe net, dar nu au mers.
Mașina este un Ford Fiesta 2002, iar modelul casetofonului e 5000NE.
Ma puteți ajuta sa aflu codul?
Dacă va trebuie și seria aceasta este M100617.

Răspuns Câştigător
| Mad1 a răspuns:

Se introduce serialul (fara M, e completat deja) si se da click pe butonul 5. Apoi, cu codul PIN de 4 cifre, se merge la masina si se tasteaza acolo.

Sa zicem ca avem 6271 asta inseamna:
1) 6 apasari de tasta 1
2) 2 apasari de tasta 2
3) 7 apasari de tasta 3
4) 1 apasare de tasta 4
In cazul tau probabil apesi 1, 4 de 6 ori, 5 odata, 7 de 6 ori. Daca a mees funda?

3 răspunsuri:
| Hollows explică:

Îmi pare rău, am scris greșit!
Mașină e Ford Focus, nu Fiesta.

| Hollows explică (pentru Mad1):

Mulțumesc pentru răspuns.
Am găsit codul pe un site (gratis) la care trebuie cont.