| Florinnel a întrebat:

Salut am dat de permis si am o problema la viraje si schimbarea vitezei ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Deci, ai probleme cu trasul de volan, cu schimbatul vitezelor și cu plecarea din rampă. Adică vrei permis, deși tu nu știi să conduci.
Mai ia niște ore de condus, sau du-te cu cineva într-un poligon auto și învață, că altfel nu vezi permisul. Și dacă îl iei și nu știi să conduci, ori omori pe cineva, ori pe tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plus problema cu plecarea in panta de la cealalata intrebare... eu zic ca mai ai nevoie de ore de condus, nu esti pregatit de permis

| MozZatY a răspuns:

Prietene, mai ia-ti niste ore de condus pana nu faci belele pe sosele

| GGL a răspuns:

Poti detalia te rog? Raspunsuri generale ar fi:
La schimbarea vitezei incearca sa actionezi mai mult timp ambreiajul.
Ce problema poti sa ai la viraje? lasi putin acceleratia la intrarea in viraj si accelerezi usor la iesirea din viraj (toatea astea in timp ce rotesti valanul/ghidonul)