| anonim_4396 a întrebat:

am dat masina in weekend la niste prieteni. Ei s-au dus la mare ...si dracu stie ce-au facut cu ea. Ideea e ca mi-au umplut-o de miros de tigari. GROAZNIC. Am fost la spalatorie cu ea si...degeaba.

Aveti idee ce pot sa fac sa scap de mirosul de tigara din masina?

Multumesc!

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Masina, bicicleta si nevasta nu se dau cu imprumut. Un spray cu spuma de curatat tapiteria va rezolva problema, urmand bineinteles instructiunile de pe ambalaj. In principiu este vorba despre un ciclu aspirat-aplicat spuma-uscare-aspirat. Apoi un odorizant antitabac agatat la oglinda si gata.
Eu as face insa toate acestea la o spalatorie, iar bonul l-as inmana spre decontare celui caruia i-ai imprumutat masina.

| covexrobu a răspuns:

Mergi frumos la acele persoane si ii pui sa isi cumpere carpe si solutie de curatat tapiteria. ii pui sa iti curete tapiteria de la un capat la altul inclusiv tavanul. Si ii pui ca sa cumpere din banii lor. Daca ai avut bunul simt sa le dai masina sa aiba bunul simt sa iti curete in masina.

| asya a răspuns:

Da! Trebuie dusa la spalatorie chimica, unde platesti in jur de 100 lei! Asa vei scoate fumul din tapiterie! Dupa ce ai facut acest lucru, daca vrei, poti cumpara o chestie de aia de mirosit antitabac!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Eeee...masina si femeia nu se imprumuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BN zis cataline masina nu trebuia sa o lasi si ca sa scapi de miros poti sa dai cu parfum prin masina si sa lasi totul inchis o vreme apoi intri si vezi ca miroase diferit

| katy2010 a răspuns:

Probabil ca au fumat tot timpul inainuntru.incearca sa iti cumperi parfumuri pentru masina, da tot timpul cu ele, spalo mereu, ineuntru bineinteles, iar cu timpul o sa iasa mirosul. Dar nu o sa iasa imd.imi pare rau pentru tine.altadata sa nu o mai dai.tongue

| hitron a răspuns:

Http://adprice.ro/cum-sa-scapi-de-mirosul-de-tigara-din-masina/ DACA chiar vrei sa scapi de mirosul de tigara nu incerca cu parfumuri. Uita-te la tutorialul de mai sus. ce si cum se face... fara prea multi bani cheltuiti. Ceva cu apa si otet + caldura... asta chiar ajuta

| extream a răspuns:

Eu iti sugerez sa dai cu parfum pana ti se face rau datata miros de parfum...

| catalin1948 a răspuns:

Un sfat.Masina si femeia nu se dau

| gimytw a răspuns:

Lasa ziua usile deschise toate sa se faca curent...si mai spala cu o carpa umeda tapiteria masini cu dero sau ceva...bafta