| Silvius040506 a întrebat:

Am o dacia 1310 si astazi am apasat pe maneta sa porneasca pompa de apa si pompa a pornit dar nu si stergatoarele, am observat ca nu pornesc decat daca dau de maneta ele se intorc in pozitia de jos chiar daca le opresc oriunde. Am incercat si temporizatorul, se aude acel "click" dar nu merge... ce sa fac sa rezolv problema?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o problema electrica sau problema la motorasele de la stergatoare. Daca nu esti calificat in mecanica lasa un profesionist sa o faca.

| 0rlando a răspuns:

Trebuie schimbat temporizatorul, dar cele care se găsesc azi pe piață, sunt niște porcării făcute prost, nu merg decât când au chef.