| Luisman a întrebat:

Salut, am o eroare in bord la bmw f30 2012, aveam jante pe 17 si azi mi-am cumparat pe 19 si dupa 10 km mi-a aparut o eroare in bord si nu inteleg ce este sau ce tebuie sa fac, va rog dau funda, imaginea aici https://ibb.co/6vD1hgL

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„Continuați să mergeți.
Puterea nominală NU mai e disponibilă.
Apelați la o unitate de service"
===
Cam asta ar fi ce spune mesajul.
E oarece eroare (necritică), dar computerul a limitat puterea motorului ca să evite distrugerea acestuia. Mergi cât de repede la un service.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai schimbat rotile, probabil aveai senzori de presiune pe cele vechi, iar pe astea noi nu ai.

| katakatalin1302 a răspuns:

Cel mai bun sfat al meu este sa te duci prima de toate sa bagi tester pe ea pentru a nu intampina alte probleme mai grave nu am habar despre ce este vorba si daca tot te duci sa bage pe tester sa il bage si meniul in engleza