| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta este o poză făcută unui telefon pe care îl am din 2012 cu actualul telefon:

https://ibb.co/ftDWNWH

Pe anumite site-uri funcționează telefonul din 2012 dar pe altele îmi apare acea eroare. Pe telefonul actual nu îmi apar astfel de erori.

Înțeleg că e un telefon vechi, îl mai folosesc să nu consum bateria celuilalt telefon, dar de ce apare eroarea cu pricina?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Site-urile respective nu mai au implementate/actualizate certificatele SSL necesare pentru validare.

Unele site-uri nu mai pot fi accesate de pe versiuni de Android mai vechi de 7.0.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns:

Softul este vechi, nu poate accesa anumite chestii. De exemplu, în magazinul de aplicații există aplicații pe care pur și simplu nu le mai afișează, atunci când le scrii în bara de căutare.