| George321235 a întrebat:

Salut am o intrebare in bugetul de 5500€ ce masina imi recomandati:audi a4/passat b6/ golf 6 break? Avantaje si dezavantaje

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un Volkswagen Golf de 1.4, mic, usor de condus si parcat, consum redus de combustibil, fiabil, ieftin la piese si cam tot ce vrei pentru condusul in oras.
Audi A4 este o masina scumpa si proasta, in care bagi bani foarte multi.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Golf 5/6 break e același model, doar farurile față schimbate și motoarele mai fin reglate. În rest, nici o diferență. La Audi A4, te referi la cel de până în 2001 sau mai recent?
Iar, Passat B6 kombi merită dacă vrei să transporți mai mult, altfel e produs în aceeași perioadă cu Golf 5/6 și ar fi mai avantajos Golful.

| INCISION a răspuns:

A4 dar depinde ce an, eu ti as recomanda quattro, b6 este foarte bun, le am avut, am divortat, acum sunt fericit cu un a7.