| flw a întrebat:

Salut am o intrebare pentru carnetul de sofer. Eu in generala am fost operat la picior si am facut un dosar de bursă numit handicap locomotor. nu am probleme cu picioarele sau ceva. Dar intrebarea mea este acel dosar o sa imi dauneze cand voi da carnet adica o sa am voie sa dau daca am acel dosar pe fisa medicala?,

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca poti merge si conduce fara probleme, vei primi adeverinta ca esti apt pentru condus.
Permisul de conducere se acorda si persoanelor cu handicap locomotor, daca acestia reusesc sa promoveze examenul, cu sau fara comanda manuala.
Ca sa afli daca diagnosticul tau este pe 'lista neagra' (ceea ce nu prea cred), poti merge la medicul de familie, el iti poate spune ce inseamna acel handicap, din punctul asta de vedere.

1 răspuns:
| Ioscaa1 a răspuns:

Eu cred ca cel mai simplu e daca vrei sa te inscrii la o scoala de soferi, sa mergi si sa vorbesti acolo.