| Cash a întrebat:

Am o nelamurire, cand pun contactul la masina este aprins martorul de probleme la motor si la emisii, dar cand pornesc efectiv masina se stinge.
De ce se aprinde cand pun contactul?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca se aprind in timp ce motorul este pornit, poate fi o problema. Dar asa, nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La toate masinile se aprind martorii cand pui contactul. Problema e daca se aprinde in mers

| sierra1 a răspuns:

Motor pormit=martori stinşi? Inseamnă ce e in regula. Aprindere din mers sau ralanti atunci, DA, e problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Marian6999 a răspuns:

Fai o revizie ca e problema cam mare happy