| AlexTrUK a întrebat:

Am o problema cu bordul masinii. Nu se ridica acele de la vitezometru si turometru, restul merg. Se aprind toate beculetele in bord. Posibil sa fie ceva de la sigurante? Nu-mi pot da seama care dintre sigurante e cea de la bord. Ma puteti ajuta?

https://www.google.ro/......ps?/search

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Verifica contactele din spatele bordului, au si ele o varsta. Nu ar strica nici sa verifici pinionul de pe cutia de viteze, acela care merge la kilometraj. Dupa cum spui tu problema s-ar putea sa fie din asta, insa dupa ce se incalzeste un pic....iti pica tot bordul - incearca urmatorul lucru: scoate pinionul acela de pe cutie si invarte-l cu degetul sa vezi daca oscileaza kilometrajul in bord atunci sigur trebuie schimbat.

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Poti incerca sa impingi usor ceasurile de bord, se poate totusi sa nu faca bine contactul, eu am avut o problema asemanatoare, cateodata nu mai era iluminat dar impingandu-le incepeau iar sa mearga, la asta se poate ajunge din cauza trepidatiilor puternice.