| Petrache_Ionut_2000 a întrebat:

Salut, am o problemă cu casetofonul, mi s-a ars rezistorul dar l-am înlocuit, îmi pornește, dar boxele scot un sunet urât, ce aș putea face?
Fundă

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Care rezistor s-a ars?
Un rezistor nu se arde de la sine, "pur si simplu", el se arde din cauza curentului prea mare care trece prin el (de exemplu din cauza unei piese scurtcircuitate).

Du-ti casetofonul la un electronist priceput, sa-l depaneze, altfel risti sa arzi si mai multe componente din el!