| Moraenricoo a întrebat:

Salutare, am și eu o problema, audi A6 C6 mmi2g, ce tine de audio, dimineața sau după un timp mai lung in care mașina sta oprită, când introduc cheia in contact (fără a pune contactul) mai pornește automat dar fără sunet( nu funcționează nici auxiliarul.) Scot cheia, aștept circa 4 minute pana ce boxele nu se mai aud(vâjâitul acela) apoi introduc cheia. Navigația nu mai pornește decât după ce pun contactul și atunci pornește, facănd un sunet magazia de cd. Și totul revine la normal cu sunet și la radio și auxiliar... cum as putea rezolva? Pe tester nu da nici o eroare.

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Nu sunt bine legate firele probabil de la boxe. Boxele intra in navigatie printr'un adaptor sau ce electrician ti a facut tie lucrare acolo, probabil se ating firele pe o masa, trebuiesc verificate. Nu are treaba testerul aici.
Succes!