| eSiulian a întrebat:

Salut! Am o problema cu un passat b6 2010 motor 1.4 tsi.
Am checkul în bord.
Am schimbat și bujii și bobine, dar motorul se opreste in mers.
La relantiu se bâlbâie.
Pe toba se aude ca o bolboroseala si când am pus testerul îmi spunea ceva piston 3 and piston 4.
Va rog ajutați-ma.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Adica ai scanat si vii cu "iti spunea ceva piston 3, piston 4 " Vina cu codurile ce le-a dat, nu cu piston 3 si 4.

Scanerul iti spune ce problema are masina, adica citeste computerul masinii, el doar afiseaza cei zixce acel computer al masinii./

Nu te poate ajuta nimeni asa din informatiile ce leai dat in intrebare.
Nici un scaner nu-ti spune piston 3 si 4 laughing iti da un cod, adica ceva numere, care fctie de scanerul folosit le si poate interpreta.

Daca nu ai facut tu scanarea, cerei la mecanic codurile, stie ce sa-ti dea, apoi vii aici, le spui si cineva poate te lamureste cam ce problema ar avea masina ta.

| KovacsB a răspuns:

Daca cu tester nu stii sa interpretezi o eroare si nu esti in stare nici macar sa o tii minte, poate ar fi cazul sa treci iar la trotineta pe care o aveai inainte.

| Mihai0101 a răspuns:

Asa face de cand ati cumparat masina? mecanicul ce a zis filtrul de benzina schimbat poate fi si pompa de benzina ce alimenteaza pompa de injectie sunt mai multe cauze care pot fi

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Adica filtrul de benzina a fost inlocuit? a fost verificata pompa de benzina?

| eSiulian explică (pentru Mihai0101):

După cam 50km de când am cumpărat masina a început sa facă asa, nimic legat de benzina nu a fost schimbat

| Mihai0101 a răspuns (pentru eSiulian):

Mecanicul nu ti-a sugerat ca trebuie verfificat filtrul de benzina si pompa? Apropo cand a pus-o pe tester mecanicul ce a zis ce erori i-a dat mai exact codul de eroare cu problema posibila

| eSiulian explică (pentru Mihai0101):

Mi a zis ca ii apăruse piston 3 and piston 4 fault nimic altceva (menționez ca am schimbat bujiile și bobinele) îmi zisese ca e posibil sa fie de unde am băgat benzina nu mi-a zis nimic de filtre și pompa