| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am schimbat bucsele de la masina si volanul a rămas puțin în dreapta. Ca să meargă masina drept volanul stă un pic virat dreapta. Este problemă la ITP?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La ITP nu iti verifica geometria, dar ca idee, daca Dorel a umblat la capetele de bara ori alte reglaje ale directiei, probabil ai o roata ce sta stramb acum, si ai sanse mari sa alunece masina de pe standul de franare, lucru care te "pica" urgent.
Mergi si regleaza directia inainte de ITP, dureaza putin si rezolvi problema definitiv.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

A spus de la tip că e ok. Poate a crezut că volanul este poziționat greșit, nu din reglajele geometriei.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

*itp

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu le-ai reglat. Trebuia sa le faci la un service.

| aditimus a răspuns:

Pai evident, mergi si fa unghiul de fuga inainte.

| Yuoia a răspuns:

Da. Este o problema.

| UserRo10 a răspuns:

Este problema la itp. Recomand sa faci geometria la un service bun. Nu costa mai mult de 100-130-150 ron in functie de tipul masinii