| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o dacie 1310 berlina si cand ploua imi baga apa in partea din fata a masini si nu stiu pe unde se infiltreaza inauntru ajutati-ma va rog dau funda

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa verifici tu sau la service noi de unde dracu sa vedem ce crăpătură ai tu? laughing serios acum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da pe unde nu intra apa la dacia 1310.

Chedere, suduri, balamale samd

| corbulalbrosu a răspuns:

Apa intra pe sub chederul de parbriz.Cumpera un cheder nou.La montare foloseste silicon.Grantat scapi de balta de sub talpi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu ai rugina, inseamna ca intra pe la chederul parbrizului.
Incearca sa bagi cate un betisor in colturile de jos ale parbrizului, pe afara, sub cheder, acolo unde e acel santulet de scurgere a apei. Daca nu are nici un efect, cumperi un silicon sanitar negru, si bagi cu ciocul tubului in toata zona de sus a chederului, pana jos la colturi.

| iSwag a răspuns:

Incearca sa vezi pe unde si incearca cu niste silicon laughing