| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare, cum afli codul unei piese auto adica de ex sa spun un etrier de frână cum ii aflu codul ca sa il pot cauta pe net? Mulțumesc

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Nu ai neapărat nevoie de cod. Cam toate site-urile de piese au filtre cu care alegi modelul mașinii și alte specificații tehnice, apoi cauți piesa de care ai nevoie. La finalizarea comenzii ți se va cere seria mașinii, iar dacă vreo piesă aleasă de tine nu e compatibilă vei fi sunat și-ți vor prezenta alternative.