| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU! La examenul auto, daca imi pune politistul frana, as putea sa-i spun ca am pus frana inaintea lui?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti recomand sa faci asta, pe langa ca nu rezolvi nimic vei fi socotit mincinos si necivilizat. Sa ai in vedere ca examenul se inregistreaza si exista si un martor.

| darrio2007 a răspuns:

Categoric, nu. Daca a facut asta, e clar ca tu ai intirziat cu franarea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poti sa ii spui ce vrei.
El tot cum crede el te noteaza.
Si omul are experienta, stie el cand franeaza el si can franezi tu.

| mihai69 a răspuns:

Tu poți să spui ce vrei, el simte dacă pedala s-a dezlipit de talpa lui sau nu...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Politistul nu sta cu picioarele pe pedale. Cand pune piciorul acolo, e deja prea tarziu pentru permisul tau.

| cristimihailov a răspuns:

Tu poti sa ii zici ca intre timp ai zis si o rugaciune.

Dar daca ai ajuns in situatia care el sa puna frana, atunci nici acea rugaciune nu te ajuta.

Mai trebuie sa mai iei cateva ore si sa conduci previzibil si in siguranta.

| mi25 a răspuns:

O sa-l superi si iti creaza situatii dificile ca sa te pierzi si sa te pice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De putut ai putea, dar degeaba. Esti picat oricum.