| markmark04 a întrebat:

Salut am si eu o problema..am un cielo din 96 vreau sa il pornesc imi da sa invarta electromotru motoru si cateodata se opreste brusc sta 2-3 sec blocat apoi iar il invarte si tot asa.....carbuni schimbati electro facut la un specialist la si curatat...dar nu mereu oare o fii de la baterie?

1 răspuns:
| ionutss a răspuns:

Pai nu stiu la ce specialist l ai dus la reparat...normal face asa din cauza periilor de la electromotor. Dar daca spui ca le a schimbat si l a curatat e cam ciudat. Poti sa incerci cu alta baterie. Asa am patit si eu si am schimbat bateria apoi a mers. A mea era prea slaba si de aceea face asa. Sau se mai poate sa ai un scurt pe instalatie undeva si cand dai sa pornesti i ti face scurt si ti fura curentul.