| alexinho71 a întrebat:

Am si eu o problema cu masina! Am un Opel Astra H, si uneori gasesc computerul de bord pornit. Deci seara cand am ajuns acasa, am oprit motorul, tot, nu mai ramane nimic pornit(faruri, computer de bord, becuri). Cand m-am dus dimineata la masina, am gasit computerul de bord pornit. Stie cineva din ce cauza? Ma enerveaza, ca o sa-mi consume bateria.

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Cat de curand o sa-ti pice releul de la aeroterma.
O sa vezi ca merge si aeroterma dimineata si nu vrea sa se mai opresca.
Ca sa fii sigur scoti mufa care vine la regulatorul electronic de la aeroterma sub bord in partea pasagerului si vezi daca se stinge bordul.

Asa arata inculpatul:
http://img09.olx.ro/......galati.jpg

| tr3ig a răspuns:

Vezi sa nu ai ceva scurt pe instalatie! du-te la un electrician si povesteste-i!

| Mohammed_Cristi_1990 a răspuns:

Incearca sa o duci la un mecanic ca este o problema de circuite, iti atinge undeva si se aprinde, eu am un opel corsa si mie cateodata imi faci figuri in bord, merg cu masina si am radio pornit, faruri, doar ca in bord nu imi arata acele de la temperatura, rotatii pe min, km/h, sau cata benzina mai am...
este un circuit care se misca...