| Zimple a întrebat:

Salut, am si eu o problema de dimineata cand am pornit ventilatia la masina am obesvat ca imi merge decat treapta 4, am schimbat si sigurantele si tot degeaba,si cu o seara inainte mergea perfect, aveti cumva idee de la ce ar putea fi? Mentionez ca un Clio 2 din 2001. Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ventilatorul probabil că se alimentează prin niște rezistențe înseriate pe treptele 1, 2 și 3 iar pe 4 - direct. E clar în acest caz că una dintre acele rezistențe s-a ars - normal ar fi prima, dacă nu mai merge nicio treaptă.

| TrăieşteClipa a răspuns:

S-ar putea sa ai nevoie de o piesa ca asta:
https://anunturi-auto.4tuning.ro/......83971.html