| Costyn330 a întrebat:

Salut, am si eu o problema la un golf 4 1.4 16v AKQ. Consum de 12/100. Consum prea mare, in mers, drum lung am scos 6.5 iar in oras 12, la plecare consuma prea mult, scade liniuta de la benzina considerabil ( mereu cand o pornesc face asa, chiar daca e cald, chiar daca e rece motorul). De la ce poate fi?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DaniGl a răspuns:

Incearca sa schimbi treptele la 2000 rpm, sau cel putin nu o tine subturata, pentru ca motorul sa ajunga la turatii normale pentru treapta in care este va consuma mai mult combustibil.