| Costache_Cristian_2000 a întrebat:

Salut am și eu un aprilia scarabeo 49cc nu pornește uda bujia dar nu porneste. De la ce sa fie? Bujia nu mai dacă scânteie cum trebuie?

4 răspunsuri:
| alexwahl a răspuns:

Poate sa fie de la aprindere sau bujia e stricata. Cum arata fişa? Sa nu fie prea mare spatiul dintre electrodul bujiei si masă. Introdu bujia in fişă, pune-o pe cilindru şi da-i o cheie, sau da'i la automat. Vezi daca are scanteie. Scanteia trebuie sa fie bine vizibila.

| Costache_Cristian_2000 explică (pentru alexwahl):

Scânteia este foarte mica.Și nu e dreapta ca un fel de punt puțin mai mare

| Costache_Cristian_2000 explică (pentru alexwahl):

Am rezolvat era bujia stricata am înlocuito și funcționează impecabil. Mulțumesc

| alexwahl a răspuns (pentru Costache_Cristian_2000):

Sa fii sanatos! Ma bucur ca ai rezolvat problema.