| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, am si eu un ford focus 1, 1.8 tddi 90cp din 99, nu gasesc volanta pentru ea, doar kitu cu rulment, placa, gasesc, am vazut ca e volanta doar pe 1.8 tdci, si pe tddi e doar pe sh. de ce oare?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai gasit nici la magazin de piese auto cu seria de sasiu?

| Andreimihaitaureete explică (pentru Simpatic):

N am cautat la magazine, doar online, caut zilele astea

| Simpatic a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

Pai asta este motivul pentru care in online nu o sa gasesti acel volant, pentru ca daca el vine doar pe original si nu aftermarket atunci configuratoarele de pe net nu il pot gasi.
Insa cei din magazine de piese (fizice sau online) gasesc cu acesta serie sasiu in programe dedicate!
Nu cred ca e atat de veche masina ta incat sa nu se mai fabrice nicaieri "volanta"!

| Andreimihaitaureete explică (pentru Simpatic):

Am înțeles, mersi!

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Pentru că e prea veche mașina, deja ar cam fi de casat.