Întrebare recomandată | Florin_Florin_1993 a întrebat:

Salut am si eu un tractor UTB si nu vireaza mai deloc foarte greu si cilindru ridica greu plugul si nu sta sus se lasa si in timpul mersului. Pompa de ulei e buna mai duce un an, l-am demontat de tot si nu i-am gasit probleme ce poate sa fie de vina?

FUNDAAA

Răspuns Câştigător
| Shagrath19 a răspuns:

Stiu eu... Trebuie sa-i schimbi monoblocul, iar pentru directie, ele sunt pe servodirectie, deci sigur nu are presiune, ridica-l cu rotile de pe fata si vireaza mullt, pana are presiune, adica pana merge directia foarte bine... Funda?

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Forum.softpedia.com/topic/924382-tractor-universal-650/page__st__378
Intra aici!

| srlmurree a răspuns:

Soferul!