| LikeNike a întrebat:

Salut.
Am un audi a4 b7 2.0 tdi dpf si acum vreo doua zile mergeam linistit si cand ma uit in oglinda a inceput sa scoata la inceput niste fum albastru si dupa negru. Am oprit, am lasat-o la relatiu si tot scotea fum, pe loc i-am dat 4500 ture a scos un nor mare de fum negru si dupa gata era in regula nu mai scotea nimic, ziua urmatoare am verificat uleiul si era la nivel.
Care o fi fost cauza? Unii dintre prieteni au zis ca probabil dpf-ul a facut regenerare, dar eu nu stiu ce sa zic.

1 răspuns:
| shrink a răspuns:

Da, este regenerarea filtrului de particule. in mod normal ar trebui sa te avertizeze si pe bord cu vreo luminita, ceva