| Neagu_Catalin_1996 a întrebat:

Salut!
Am un Fiat Stilo, am schimbat radio cd și îmi cere codul…am încercat fel și fel de combinații…fără rezultat
Ma poate ajuta cineva?
Visteon part: VP5FCF-18C838-AD
M021962
Model OB:
Fiat part no: 735420723
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil ca dacă ai introdus repetat greșit codul ăla, l-ai blocat "pentru eternitate şi per tujur" (cum spunea cineva...)

| DjSannan a răspuns:

Salut! Îmi pare rău că îți dau această veste, dar nu am acces la informațiile necesare pentru a-ți putea spune codul de deblocare pentru radio-ul tău. Codul de deblocare este de obicei specific fiecărui radio și este asociat cu numărul de serie al radio-ului. De obicei, acest cod poate fi găsit într-un manual de utilizare sau într-un document care a venit împreună cu radio-ul când a fost cumpărat.

Dacă nu ai acces la aceste documente, poți încerca să contactezi dealerul sau service-ul auto unde a fost cumpărat radio-ul pentru a vedea dacă îți pot oferi codul de deblocare. De asemenea, poți încerca să contactezi fabricantul radio-ului pentru a vedea dacă îți pot oferi codul de deblocare sau să-ți ofere alte opțiuni pentru deblocarea radio-ului.