| bobo89bob a întrebat:

Am un ford focus din 2008 secon-hand, si de azi a inceput sa-mi sune senzorul ala pentru centura intr-una. Chiar daca o port si eu si cel din dreapta ea tot suna. Mentionez ca am mutat si scaunele, le-am dat ba in fata, ba in spate, pentru ca am zis ca poate se schimba ceva, dar nimic. Trebuie sa merg sa o pun pe un tester ceva?

2 răspunsuri:
| Claudiu15g a răspuns:

Du-te intr-un service ford sau la colina motors cu ea. cei de acolo vor stii exact ce are. probabil e defect senzorul.

| bobo89bob explică:

Ce trebuie sa fac ca sa nu imi mai sune senzoru ala in bord?