| DaTRoll a întrebat:

Salut, am un golf 4 1.4 16V. Problema este la uleiul de directie, imi curge. Dacă pun ulei merg cam 50 km si apoi se golește. Curge in partea stângă. Oare e dusă caseta de direcție sau altceva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Service. Ca vei face accident.

| sierra1 a răspuns:

Vezi că ai primit niște răspunsuri imbecile.
1 presunea la servo e mare și deci nu peticești nimic!
2 foarte probabil ai vreun furtun/conductă fisurat/ă (caz ieftn)

| romeo78 a răspuns:

Goliți caseta de direcție și încercați să o etanșați pe partea care curge cu silicon sau pastă specială pentru etanșare. Dar, dacă gaura e prea mare, mergeți la un service auto și încercați să căutați o casetă de direcție la o firmă de dezmembrări auto.

| Panamax a răspuns:

Trebuie reconditionata caseta sau inlocuita.

| Daniel323 a răspuns:

In general se duc garniturile de etansare de la tija pistonului. Tija este protejata cu un burduf de cauciuc.Ai una pe partea stanga si alta pe dreapta. Daca buduful de pe stanga este murdar de ulei situatia este clara.
Trebuie demontata caseta si reconditionata intr-un atelier specializat, asta doar in cazul in care cele noi au pret mare.
Sh nu recomand, deoarece peste 3 luni poti s-o iei de la capat.
Slabe sanse sa ai furtun fisurat sau conducta mai ales pe stanga.
http://www.trami.ro