| Ro731 a întrebat:

Am un Golf 4 cu motor de 1.4 benzină 75CP! Aș vrea să știu ce ulei de motor mi-ați putea recomanda la acesta(de preferat Ravenol)?

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Producatorul recomanda cel mai bine, doar ca intre timp au mai evoluat si uleiurile.
Iddea este sa fugi de Castrol si de uleiurile la se se face multa publicitate.In afara faptului ca se practica falsificarea uleiurilor la scara larga si publicitatea costa.
Am recomandat cuiva ulei Divinol.
A zis ca cine dracu a auzit de Divinol.
Si este una dintre cele mai vechi rafinarii din Germania, mai vehe si decat cei de la Ravenol.Au uleiuri bune si ieftine. Exista o lista unde se recomanda uleiul cel mai ok pentru fiecare tip de masina.