| Cristian_3186 a întrebat:

Sal TPU.ma intereseaza cati dinti are o curea de transmisie la un golf 3\1.6 benzina\55Kw\75cp\tip motor ABU\an fabricatie 93.si cam cat ar costa tot chitul de distributie. FUNDA

2 răspunsuri:
| Cristian_3186 explică:

Deci eu stiu ca la un golf cu motor exact ca al meu doar ca are codul la motor AEA cureaua are 137 dinti.dar la un ABU nu stiu.si la dezmembrari pana gasesti una cu motor ABU ai de umblat.

| pme93 a răspuns:

Pai ia alta din dezmembrari folosita si numarai oricum fiecare au un standard nu potriveste de pe 1, 4 sau 1.8 ca i altfel la axa cu came