| Adi154 a întrebat:

Salut,am un golf 4 iar in bord partea stanga imi apare o eroare de cu o masina si sub ea o cheita ambele de culoare galbena...Iar masina nu imi porneste din acea cauza, cum o fac sa dispara de acolo?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tu in cheie ai un cip cum zic oamenii, ala e de vina, nu mai comunica cu partea de la contact unde bagi cheia.Ori cipu ori partea din contact care citeste acel cip este de vina. Daca ai si alta cheie incearca cu o alta cheie si daca merge atunci cheia ce o foloseai pana acum s-a dus cipu ala. Daca nu merge nici cu a doua cheie atunci ar putea fi locku ala adica partea din contact aia ce citeste cipu de la cheie.

| OldSoul a răspuns:

Ala e martorul de la imobilizator.
Ai probleme cu cheia, probabil ai pierdut cipul motiv pentru care nu o poti porni.
Trebuie sa iei legatura cu cineva care sa pricepe sa-ti adapteze o noua cheie, sau eventual sa-ti faca immo-off.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cu o carioca neagra.

| iDavidS a răspuns:

Este un senzor, ar trebui sa mergi la un service.Bafta