| Conner a întrebat:

Salut am un golf 4 si am o problema pe fata am schimbat boxele totul normal dar cand am desfacut plafoniera pe spate nu erau nici fire nici mufe nici pe naiba este un manunchi de fire izolat dar nici unul care ar trebui sa fie de la difuzor cum imi pot pune pe spate boxe? e musai sa merg la electrician?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca n-ai avut boxe pe spate, e posibil sa nu ai cablaj facut. Verifica din manuchiul ala de fire daca ai cumva cabluri care duc spre casetofon. Daca nu o sa fie nevoie sa tragi fire din casetofon. Daca nu te pricepi du-te la un electrician.

| OldSoul a răspuns:

Daca ai cunostinte minime de electronica poti face adauga chiar tu boxe pe spate.
Trebuie sa scoti player-ul si sa te uiti la mufele de acolo (ar trebui sa fie mufe iso) te uiti la mufa maro, si vezi cate fire ies din ea, daca ies 8 ar trebui sa ai trase si in portierele din spate, daca ies doar 4 ar trebui sa mai cumperi inca o mufa de acel gen pe care sa o "sacrifici" si sa iei cei 4 pini pentru boxele din spate, si sa mai ai aproximativ 8metri de cablu dublu, cu care sa faci legatura la boxe, nu uita sa verifici astfel incat sa pui + la + si - la -