| AdrianRoberto942566 a întrebat:

Am un Opel Astra H 2007 1, 7 CTDI!
SI nu merge bricheta orice bag in ea ( Fm modulator, incarcator etc_) totul se misca in ea nu sta fix. Cum as putea sa rezolv aceasta problema? Singuranta pentru bricheta unde ar fi? Orice detaliu m-ar putea ajuta! Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asa sunt mufele de bricheta la modelele astea, singura solutie ar fi sa cumperi alt soclu bricheta, si sa il schimbi.
https://www.emag.ro/soclu-bricheta-simpla-12-v-4cars-26140/pd/DPC16ZBBM/

| sierra1 a răspuns:

Nu te arunca să cumperi ce nu e cazul. Verifică dacă ai tensiune la priza brichetei