| danidni a întrebat:

Salut! Am un passat b6 2006 si vreau sa-i pun semnalizari dinamice pe oglinzi. Am nevoie de omologare pentru ele?

3 răspunsuri:
| Lamasanu a răspuns:

Nu

| Lamasanu a răspuns:

Omologarea la luminii, e doar atunci când modifici farurile.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Teoretic da. Orice modificare la iluminare-semnalizare se face în atelier autorizat rar, cu piese omologate, apoi se prezintă la RAR pentru menționarea modificării în civ.
Practic... Dacă pui oglinzi care arată ca alea originale, cu semnalizări pe ele, nu mai știe nimeni dacă sunt de fabrică sau e modificare.