| Denila123 a întrebat:

Salut, am un prieten care a cumparat o masina da nu are fiscal, poate circula cu ea?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina este inmatriculata pe vanzator si acesta nu a radiat-o din circulatie atunci poate circula legal maximum 90 de zile de la data contractului de vanzare-cumparare. In aceasta perioada trebuie sa o inmatriculeze pe el. Daca nu o face atunci inmatricularea va fi suspendata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

90 zile de cand e facut contractul de v-c

| tdy a răspuns:

Si in caz ca nu a focut nici contract cu celalalt om cum la mine 90% dintre cunostinte asa fac, logic circula legal daca nu sa radiat masina, si cand expira itp-ul logic nu ar trebui sa ti-l faca daca nu ai cartea masinii, daca cumva nici pe aia nu o are.