| Timis_Marian_1998_h1MC a întrebat:

Am un scuter 2t 50cc, am pus pe el un dellorto 17, 5 si imi arunca benzina in filtrul de aer, care sa fie cauza?
Am schimbat jiglerele insa tot ceasta problema

2 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Bujia spune tot

| tosha a răspuns:

Foarte simplu, este mare carburatorul pentru setul de 50. pune un set de 70 si rezolvi problema. Amestecul de benzina este prea bogdat. Este mult mai simplu sa pui un jigler mai mare pe cel de 12, original. Multi fac modificari de genul: pun carburator mare, trage motorul. Ai nevoie de filtru sport, set motor marit, evacuare marita si ca sa aiba cine sa iti trimita puterea la roata, un variator.