| Davidtureatca a întrebat:

Salut,
Am un scuter China 4t si nu-mi merge la relanti, mi-am pus carburator nou, segmenti si piston noi, dar degeaba, merge putin la relanti apoi se tureaza si scade iar turatia tot asa pana moare motorul. Ma puteți ajuta va rog?

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Schimbă CDI-ul, costă 40 de RON și se schimbă în 2 minute, este situat sub ghidon...

| Dey64dey a răspuns:

Salut,incearca sa ii reglezi aerul si relantiul poate nu ii vine destul aer sau destula benzina

| MarianTudor467 a răspuns:

Și până la urmă ce avea?