| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

am un cross de 140, carborator molkt de 26. Si am mari probleme, daca strang de tot jiglerul de la aer benzina si in fac sa stea doar din relanti, merge motorul foarte intrerupt si dupa 20 de minute nu se mai accelereaza, doar beseste.
Daca ii dau 2 ture jumate la aer benzina si reglez relantiul, nu se accelereaza, scoate o gramada de flacari si nu merge deloc, in ambele cazuri bujia neagra, recent am schimbat piston cu segmenti, dar tot asa. Daca ma puteti ajuta. Multumesc.

1 răspuns:
| Anonimboy17year a răspuns:

Ori carburator ori carterul/cilindru zgariat daca e in doi timpi