| Laurentiu_Burloi_2000 a întrebat:

Salut, am un scuter rieju paseo an 2001 2002, am scanteie, o alimenteaza, porneste, dar cand il accelerez moare instantaneu motorul si cateodata se ambaleaza putin si moare iar, spuneti-mi ce ar avea

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Posibil sa fie pompa de benzina defecta, astfel incat curje benzina prin diferenta de nivel, si asa cand accelerezi consuma toata benzina din carburator si cum alta nu ajunge suficient de repede se opreste.