| Lapusneanu a întrebat:

Am vazut pe unele masini numere de inmatriculare de tipul TC 07866. Stie cineva ce inseamna? CD stiu ca e corp diplomatic dar TC?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ca sa ai toata lista:

CD - Corp Diplomatic;
FA - Fortele Armate;
TC - Transport Consular;
ALA - Aviatie;
MAI - Ministerul de Interne (Politie, Jandarmerie, Prefectii judetelor);
WST sau WSP - Interpol (Cele care icnep cu WST sau WSP nu care au numar normal si cele 3 litere sa fie astea, adica WST/WSP urmat de 6 cifre).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam acelasi lucru.

| WPP a răspuns:

Sunt masini ale ambasadelor, corpul diplomatic. CD = corpul diplomatic si TC = transport consular

| Serețan_Emanuel_1976 a răspuns:

Si CC la numere?! tongue