| myhayhot a întrebat:

Am vazut toti cei care au permis vor sa schimbe permisul pentru a scapa de fisa medicala...acum problema mea..in 2 luni fac 18 ani si vreau sa ma apuc de scoala de soferi si vreau sa stiu daca trebuie sa fac si eu acea fisa medicala de care fug toti sau pentru cei care vor urma sa dea de permis ramane ca pana acum?

4 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Pai cand te inscri la scoala ai nevoie de doua harti:Cazier Judiciar, si fisa cu analizele medicale! Oricum trebuie sa o faci... Fara aia nu poti sa conduci in scoala

| 0rlando a răspuns:

Fișa medicală era oricum obligatorie pentru școala de șoferi.

| JulyStorm a răspuns:

Fisa medicala era oricum obligatorie. Singurul lucru care s-a schimbat este ca de acum va fi obligatorie si la preschimbarea permisului.
Eu nu m-am dus sa-l schimb. Lasa-l asa, ce mi-e o fisa medicala in plus sau in minus pste cativa ani?

| florindan a răspuns:

Pai normal ca trebuie sa faci acea fisa medicala.