| MIxXx a întrebat:

Vreau sa ma apuc de scoala de soferi, peste 2 saptamani pot sa incep(atunci mai raman 3 luni pana fac 18 ani). Acum pot sa fac fisa medicala sau trebuie sa mai astept 2 saptamani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei minime cerute pentru categoria pe care o vrei, pentru categoria B aceasta este de 18 ani.
Poti sa-ti faci fisa medicala si acum.

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Cam devreme, eu am inceput la o luna inainte sa fac 18 ani, la o saptamana dupa ce am facut 18 ani am fost si am dat sala, si dupa o saptamana orasul. Nu e nevoie sa te grabesti.