| Rhjhfkk a întrebat:

Salut. Am vrut să îmi verific mașina pe site ul RAR dar îmi spune că mașina nu figurează cu civ. Știe cineva de ce apare așa?

2 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Vehiculele noi, înmatriculate pentru prima dată în România, nu se regăsesc pe link-ul "Verificare ITP" deoarece acestea nu au fost supuse unei inspecţii

| OldSoul a răspuns:

Daca masina ta nu este inmatriculata in Romania, nu are cum sa apara in baza de date a RAR.
Daca este inmatriculata si tot nu apare, inseamna ca fie seria introdusa nu este corecta, fie exista undeva o problema in baza lor de date.