| Liviu321 a întrebat:

Are cineva senzori de parcare fata spate? Va ajuta cu ceva cei pe fata sau mai rau incurca?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am doar pe spate si ajuta mult la parcari. In fata la masinile noi iti arata in ecran cat poti merge ca sa nu lovesti si e bine in parcarile subterane cand iesi si te deschizi mult sa nu dai in ala din fata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ajuta, chiar nu vad la ce ar incurca

| DoctorWh0 a răspuns:

De ce sa incurce. In unele masini, se pot dezactiva. Plus ca foarte probabile te vor ajuta cu parcarea in spatii mai mici, in special daca ai o masina mai mare. Parerea mea

| Liviu321 explică (pentru DoctorWh0):

Ma gandesc cand stai la stop. Nu iti beep aie cand stai in spatele altor masini? Ca nu sta nimeni la 3m distanta de cel din fata la stop.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Liviu321):

Cred ca face diferenta, si plus ca senzori sunt pusi in functiune, in unele masini, doar cand parchezi. Deci nu ar trebui sa te deranjeze

| suntserios a răspuns (pentru Liviu321):

Senzorii din fata sunt setati sa te avertizeze la distante destul de mici. Nu stai in trafic asa aproape.