| eusebiu27 a întrebat:

Salut, as dori pe viitor sa achizitionez un bmw e90 320 d.Imi puteti spune la ce costuri sa ma astept si la ce probleme tehince pot aprea pe >viitor?

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

La BMW 320D conteaza daca e facelift sau Pre-facelift.Cel pre-facelift foloseste motorul M47, motor reusit cu districutie pe lant in fata iar cel facelift foloseste motorul N47 (complet altul ) cu distributia in spate la care sunt sanse sa se rupa.La N47 te costa cam 3000-4000 lei sa schimbi distributia prevenit sau in caz de se rupe te costa un motor nou. Alte probleme specifice ar fi la interior, plasticele se cam uzeaza repede si diferite probleme electrice ca la orice masina mai moderna.In concluzie, cel mai important lucru este sa fi atent la motor sa fie cel vechi si mai fiabil. Un review mai detaliat gasesti aici in caz de intelegi engleza. https://www.youtube.com/watch?v=db9kY1iFhkI