| Elly_Lazarica_Alex-Lov_1987 a întrebat:

Salut, as dori sa cumpar un bmw dar mai intai vreau sa ma informez.Nu am cine stie ce bani dar m-ar interesa un bmw din 1995 incoa cam ce consum ar avea pe benzina in afara orasului si care ar fi modelele preferate ale voastre. Ca stiu ca unele au probleme, cad repede, ma poate ajuta cineva? Orice raspuns imi poate fi folositor, va multumesc

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sa intretii o masina din anii '90 in stare buna, trebuie ori sa dai inca o data valoarea ei in tinichigerie-vopsitorie, ori sa o cumperi cu buget de masina dupa 2002.
Daca te uiti la una din 1995 la 800 euro, cu siguranta are niste rugina pe la toate incheieturile, iar in 2 ani nu mai ai ce face cu ea. Mai ales ca E36 e cu tabla proasta.
Seria 5 are nevoie de motor mare, tai-o din calcul.
Poate ca un 318, eventual is, ar fi un BMW dragut, dar masina aia o sa-ti manance banii, de n-o sa-ti mai iei altceva prea curand, ca trebuie sa bagi bani in ea si ca sa o vinzi pe 500 euro.
Orienteaza-te spre ceva mai domestic., macar dupa 2000.

| johnnny123 a răspuns:

Lucrurile stau foarte simplu: Dacă nu ai cu adevărat bani de BMW (adică niște zeci de mii de euro), nu-ți cumperi BMW.

Cu ce te ajută o siglă BMW pe un cazan vechi de 25 de ani, mâncat de rugină și fugărit 500 000 km? Doar ca să spui prietenilor că ai BMW?

O să-ți treacă entuziasmul foarte repede dacă faci greșeala asta. Când vei începe să dai mia de euro la fiecare mie de kilometri.

| romeo78 a răspuns:

Doar BMW? Există și alte mărci! BMW sunt mașini sport, obosite, mai ales cele foarte vechi. Orientați-vă după modele apărute după 2000, eventual tracțiune față!