| JuniorHD a întrebat:

Ce părere aveți despre Jeep-ul Cherokee, 1995 2.5 benzină? Vreau să știu daca este o mașină bună pentru offroad si cam ce consum are.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

E buna doara e masina de teren, iar consumul depinde cate roti trage. daca trage doara 2 roti si este manuala face cam 18 mile pe galonu de benzina asta in oras.La 4 roti tractiune face 17 mile pe galon.1 mila ara 1, 6 km iar un galon 3.8 litri aproximativ.Deci undeva la 13-14 % este consumul in oras.