| anonim_4396 a întrebat:

Salut as dori si eu sa stiu cam cat dureaza sa faci scoala de soferi. Am 17 ani si 5 luni si nu stiu cu cat timp sa ma apuc mai devreme

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform prevederilor legislatei rutiere poti incepe scola de soferi cu trei luni inainte de implinirea varstei de 18 ani, in cazul tau peste 4 luni. Numai bine!

3 răspunsuri:
| dink08 a răspuns:

Eu am inceput-o cu o luna inainte si a fost perfect. Ti-as recomanda sa nu incepi cu 3 luni inainte, deoarece orele de condus is 30, na imparte tu 30 de ore in 3 luni, o sa faci 2 ore la 1-2 saptamani, si o sa vezi ca este foarte incomod. Daca incepi cu o luna inainte de a face 18 ani, ai suficient timp pentru a face orele de condus si a invata legislatia.Bafta

| Mynu a răspuns:

Buna! Ca sa te apuci de scoala de soferi trebuie sa mai cresti cam 3 luni de zile.Succes! fundita?

| jonny_7794 a răspuns:

Cu 3 luniwinking