| Alexandru123450 a întrebat:

As vrea sa achizitonez si eu un opel astra bertone cu motor 2.2 si as fi vrut sa aflut niste pareri de la voi gen : intretinere, fiablitate... Ce ar putea sa cada pe ea, ce piese cad des. Vreau sa aflu mai pe scurt daca e o masina buna. Imi place la nebunie modelu` si am gasit una la 3000 de euro. Si sa-mi spuneti si mie la ce ar trebui sa ma uit intai la o astfel de masina. Pompa eu stiu suspensii, chestii ca nu ma prea pricep. Mentionez ca e prima mea masina si mi-o doresc foarte mult. Mersi frumos. Apropo consumu` iese din discutie ca banuiesc ca la motor de 2.2 nu o sa-mi ia niciodata 7-8. peste 10 presupun si in plus nu ma intereseaza foarte mult consumu`. Mersi frumos si astept pareri sincere in special de la posesorii de bertone. O zi buna.

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

La cilindreea asta, te rup ''jupanii'' cu impozitul.nu se merita, la ora actuala, o masina cu motorul mai mare de 1, 3-1, 4 l.